Olej konopny a rak

Skuteczność kannabinoidów w leczeniu raka

Kannabinoidy hamują wzrost komórek raka, przez co zatrzymują ich rozwój i przerzuty. Olej konopny obniża także agresywność, którą wykazują komórki rakowe przy raku płuc. Zatrzymują one proces oddychania komórek nowotworowych raka jamy ustnej. Prowadzą one także do apoptozy komórek raka piersi i ograniczenie przerzutów.

Skład oleju konopnego

W składzie oleju konopnego znajdziemy witaminy A, D, E oraz K, a także wapń, magnez, żelazo i fosfor. W przypadku profilaktyki nowotworowej bardzo ważne są witaminy A i E, dlatego warto stosować systematycznie olej konopny, aby zmniejszyć do minimum wystąpienie choroby nowotworowej. Witaminy te są silnymi przeciwutlaniaczami oraz zwalczają wolne rodniki, hamują także proces starzenia się organizmu.

Jak stosować olej konopny

Olej konopny może być stosowany jako ścisła terapia trwająca dwa tygodnie, codziennie należy przyjmować łyżkę oleju rano i wieczorem. W ramach profilaktycznych warto stosować olej konopny 2-3 razy w tygodniu. Można go spożywać bezpośrednio, do zup, do sałatek, do kasz, makaronów itd. Nie należy go podgrzewać, lub poddawać jakiejkolwiek obróbce cieplnej.

Podsumowanie

Olej konopny nie tylko jest lekarstwem na choroby onkologiczne, ale także może stanowić terapię zabezpieczającą przed rakiem. Jego skład bardzo dobrze oddziałuje na organizm człowieka, bardzo ważne jest systematyczne przyjmowanie oleju, co przyczynia się do skuteczności terapii - zarówno zabezpieczającej jak i leczniczej.